ZTE Axon 20 5G, Dünyanın Ekran Altı Kameralı İlk Telefonu Olacak

Akıllı telefon üreticileri, parmak izi okuma özelliğini ekran altına yerleştirdikten sonra sıra selfie yani ön kameraya geldi. Böylece ekranda kamera için gereken çıkıntı veya noktalardan da kurtulunmak isteniyor. Bu konuda ZTE Axon 20 5G, ekran altı kamera sunan ilk model olmasıyla öne çıkacak gibi gözüküyor.

Son aylarda OPPO da kamerayı ekran altına saklamak üzerine çalıştığını göstermişti ancak ZTE elini daha çabuk tutmuş durumda. Şirket, bugünkü duyurusu ile Axon 20 5G akıllı telefonunu gelecek ay Çin’de tanıtacağını açıkladı.

Daha önce de ekran altı kameralı cihazlar ile ilgili prototipler ortaya konmuştu. Bu özelliğin sunulması bir AMOLED ekrandaki belirli piksellerin kapatılması ile mümkün hale geliyor. Genellikle kamera alanını kaplayan pikseller kapatılarak şeffaf katmanların arkasını görmek mümkün hale geliyor ve sensör ekrandan görebiliyor. Öte yandan, kamera kalitesinin normal kameralar kadar iyi olmadığı söyleniyor. Bu anlamda ZTE’nin bu konuda ne yaptığını görmeyi de merakla bekliyoruz.

ZTE Axon 20 5G, farklı kamerası dışında kullanıcılara neler sunacak şu an için detaylandırılmıyor. Ayrıca cihaz, Çin dışında da satışa sunulacak mı belirsiz. Tüm detaylar içinse 1 Eylül tarihini beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir