Philips, 144 Hz Yenileme Hızına Sahip E Serisi Monitörlerini Duyurdu

Philips 242E1GAJ ve Philips 272E1GAJ monitörlerde, ayrıntılı görüntüler ve 178/178° ekstra geniş görüntüleme açıları veren VA panelleri içeren 16:9 Full HD bir ekran bulunuyor. Üç taraftan da çerçevesiz tasarımı ise ekranın olduğundan da büyükmüş gibi algılanmasını sağlıyor. Bu model, zorlu grafik uygulamaları, web tarama, fotoğraflar, filmler ve oyun oynamak için uygun olarak tasarlanmış. Ayrıca 24 inçlik ve 27 inçlik yeni monitörlerde dahili bir çift stereo hoparlör de bulunuyor.

E serisi, 144 Hz yenileme hızı sunuyor. Böylelikle bu monitör, rekabetçi oyunlarda da tercih edilebilir hale gelmiş. Yüksek yenileme hızı düşmanın hareketlerini akıcı bir şekilde görüntülemenizi sağlar, böylece hedef almak kolaylaşır. Bununla birlikte 1 ms’lik MPRT (motion picture response time- Hareketli Görüntü Tepki Süresi) etkili bir şekilde iz bırakma ve hareket bulanıklığını ortadan kaldırarak oyun deneyiminizi geliştirmek için daha keskin ve daha doğru görüntüler vaat ediyor. Philips 242E1GAJ monitörü AMD FreeSync Premium ile, Philips 272E1GAJ ise Adaptive-Sync ile zenginleştirildiğinden, iki monitör de yırtılmasız bir oynanabilirlik deneyimi hedefliyor.

Hatta bu deneyimi daha da iyileştirmek için, Philips’in yeni oyun ekranları oyuncular için ince ayarı yapılmış hızlıca erişilebilir bir OSD’ye de sahiptir. OSD, oyuncuların ekranda karşılaştıkları zorluklar karşısında onlara daha iyi destek olmalarını sağlayan çoklu modlarla geliyor.

Philips E Serisi

Philips E Serisi

Philips E Serisi

AOC Uluslararası Avrupa & MMD Monitörleri ve Ekranları Pazarlama & İşletme Direktörü Stefan Sommer şunları söyledi: “Kişisel bilgisayar oyunları segmentine girişimiz, bize tüketicileri kazandıracak eşsiz, birinci sınıf ürünler sunma fırsatını veriyor. Üstelik yalnızca kaliteleri ve en iyi performanslı özellikleri ile değil, aynı zamanda tasarım konseptleri sayesinde de. İşte bu önemli adım, tüketicilerin taleplerini karşılamak için atıldı: gençler bütün işlere uygun tek bir ürün istiyorlar, hem ders çalışabilmek hem film izlemek hem de oyun oynayabilmek, bir yandan da bütçelerini çok zorlamamak istiyorlar.  Milenyum doğumlular ise, tasarıma ve yenilikçi özelliklere daha çok odaklanıyorlar. Her iki hedef kitlenin de taleplerini yerine getirmek için, bu yeni ürün grubunu piyasaya çıkartıyoruz.”

E serisi oyun monitörlerinde daha parlak bir görüntü için daha geniş bir renk yelpazesi sunan ve medya eğlencesini, görüntüleri ve hatta üretkenliği daha da canlı bir hale getiren Ultra Wide-Color teknolojisi bulunmaktadır. Görüntülenen içerikleri analiz eden SmartContrast sayesinde, bu monitörler renkleri otomatik olarak ayarlar ve arka aydınlatmanın yoğunluğunu kontrol ederler. E serisi, ayrıca daha rahat izleme için Flicker-Free teknolojisine ve gözleri yormayan üretkenlik için de LowBlue Moduna sahiptir. 

Fiyat ve Bulunabilirlik

Philips 242E1GAJ monitörü şu anda piyasada bulunabilir. Philips 272E1GAJ monitörü ise Ekim ayının ortalarından itibaren, sırasıyla 213 USD ve 261 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir