Oppo Reno5 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Oppo Reno5 tanıtım tarihi sonunda resmi olarak açıklandı. Birçok yeni özellikle beraber gelecek olan Reno5 serisi, şirketin Weibo hesabı üzerinden yapılan açıklamalara göre 10 Aralık 2020 tarihinde resmi olarak duyurulacak. Peki, Oppo Reno5 serisi özellikleri ile kullanıcılara neler sunacak? Gelin, son yapılan sızıntıları hızlıca hatırlayalım.


Oppo Reno5 tanıtım tarihi

Oppo Reno5 Serisi Özellikleri İle Neler Sunacak?

Bildiğiniz üzere Reno5 serisi daha önceden paylaşılan raporlarda olduğu gibi ilk etapta Standart, Pro ve Pro Plus olmak üzere üç farklı temel modelden oluşacak.

Bu modellerden standart Reno5 modeli Snapdragon 765G işlemcisinden güç alacakken, Reno5 Pro Dimensity 1000+, Reno5 Pro Plus modelin ise Snapdragon 865 Plus işlemcilerinden güç alacağı iddia ediliyor.


Oppo Reno5 serisi özellikleri

Oppo Reno5 Pro, HDR10+ Destekli AMOLED Ekranla Gelebilir

Oppo Reno5 Pro’nun 6.55 inç boyutundaki FHD+ çözünürlük sunan bir AMOLED ekranın üzerine kurulacağı ifade ediliyor. Bu ekranınsa HDR10+ desteğine de sahip olacağı belirtiliyor.

Bununla birlikte MediaTek Dimensity 1000+ işlemcisinden de güç alacağı söylenen modelin, ayrıca 8 GB RAM ile beraber geleceği de yayınlanan raporlarda yer alıyor.

Batarya tarafında ise 65W hızlı şarj desteğine sahip olan 4.250 mAh boyutundaki bir bataryadan besleneceği belirtilen telefon, dörtlü arka kamera sistemini de bünyesinde barındırıyor.

Bu kısımdaysa 64 MP ana kamera sensörüyle beraber geleceği ifade edilen modelin, ayrıca arka tarafında 8 MP ultra geniş açı, 2 MP derinlik ve 2 MP makro kameralarına da yer verilmesi bekleniyor.

Sızdırılan Oppo Reno5 Pro Özellikleri

  • Ekran: 6.55 inç boyutundaki FHD+ çözünürlük sunan AMOED ekran
  • İşletim Sistemi: Android 11 tabanlı ColorOS 11 kullanıcı arayüzü
  • İşlemci: MediaTek Dimensity 1000+
  • Bellek: 8 GB / 12 GB RAM
  • Batarya: 65W hızlı şarj destekli 4.250 mAh boyutundaki batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir