NVIDIA GeForce RTX 3080 Kutudan Çıkıyor!

NVIDIA bu yıl 3000 serisi ile birlikte yepyeni bir ekran kartı tasarımı ile karşımıza çıktı. Görsel olarak etkileyici olmanın ötesinde farklı bir soğutma mantığı var.

NDA yani yayın yasağı kapsamında RTX 3080 Technopat incelemesini 16  Eylül 16:00’da yayınlamayı planlıyoruz. Bu videoda kutudan çıkarttığımız ekran kartını yeni test araçlarımızdan da yararlanarak güç tüketimi, verimlilik açısından yorumlayacağız. Elde ettiğimiz verileri geçmiş deneyimlerimizle harmanlayarak sizlerle paylaşacağız.

750 Watt güç kaynağı tavsiye edilen RTX 3080, yurtdışında 750 USD civarı fiyata temel sürüm olarak çıkacak. Sızan haberlere bakarsak özel soğutmalı sürümler bunun 100-150 USD üzerinde bir fiyatlandırmaya sahip. Türkiye’de bu videoda gördüğünüz sürüm stoklara girecek mi? Bunu da sorup sizlerle yanıt aldığımızda paylaşacağız. Zaten NVIDIA modelinin incelemesini partner kartlar takip edecek. Bu sayede her kartta daha fazla oyun ve uygulama test edeceğiz.

NVIDIA, RTX 3080 ekran kartında toplam 8704 CUDA çekirdeğine ev sahipliği yapan 68 SM birimini etkinleştirdi. Çekirdek sayılarındaki bu artışın yanı sıra yeni nesil RT (Işın İzleme) çekirdekleri, 3. nesil Tensor çekirdekleri ve yepyeni SM birimleri kullanılıyor. “NVIDIA GeForce RTX 3080 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri” yazımızı okuyabilir ve bütün özellikleri görebilirsiniz.

İlk intibalar önemlidir ve kart tanıtımda videoda gördüğümüzden çok daha güzel görünüyor. Hemkalite hissiyatı, hem yenilik, hem de heyecan sunmayı başarıyor. İncelemede daha fazlasını konuşmak üzere, işte ilk RTX 3080 kutu açılışımız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir