Netflix, Resident Evil Dizisini Duyurdu

Uzunca bir süredir gündemde olan Resident Evil dizisi için Netflix beklenen açıklamayı sonunda yaptı. Bu doğrultuda ise Netflix merakla beklenen dizi için çalışmalara başladığını duyurdu.

Oyun sektörünün en dikkat çeken yapımlarından biri olan Resident Evil’ı diziye dönüştürecek olan Netflix şimdilik dizinin detayları ile ilgili herhangi bir detay açıklamadı. Ancak ilk sezonunun 8 bölümden oluşacağını belirten dijital yayın platformu, aynı zamanda her bölümden 1 saat uzunluğunda olacağını da ifade etti.

Bununla birlikte 2 farklı zaman diliminde geçeceği belirtilen dizinin ilk sezonunun ise sıkı bir Resident Evil hayranı olan Andrew Dabb tarafınca yönetileceği de açıklandı. Bunun haricinde dizinin ilk iki bölümünün ise The Walking Dead dizisinde yönetmenlik yapan Bronwen Hughes tarafından yönetileceği de belirtildi.

New Raccoon City’de geçeceği ifade edilen dizide Jade ve Billie Wesker kardeşlerin başından geçen olaylara ve hayatta kalma mücadelelerine tanık olacağız. Haberin hemen başında da belirtiğimiz gibi şimdilik dizinin detayları hakkında herhangi bir ayrıntılı açıklama yapılmadı. Ancak kısa bir süre önce söz konusu diziyi doğrulayan Netflix’in, önümüzdeki günlerde merakla beklenen diziyle ilgili daha fazla ayrıntıyı takipçileriyle paylaşması bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Resident Evil ilk olarak 1996 yılında Japonya’da yayınlanmıştı. Yayınlanmasından bugüne kadar toplamda 100 milyondan fazla kopya satmayı başaran seri, aynı zamanda büyük bir hayran kitlesine de ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir