MWC 2021 Etkinliği Yeniden Ertelendi

Whatsapp’ta PaylaşTwitter’da PaylaşFacebook’ta PaylaşLinkedin’de Paylaş

Her sene Şubat sonunda Barselona’da düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji konferanslarından biri olan Mobil Dünya Kongresi, bildiğiniz üzere koranavirüs tehlikesi nedeniyle ertelenmişti. Teknoloji severler MWC 2021 etkinliğinin ne zaman düzenleneceğini merak ederken, bugün ise GSMA tarafınca beklenen resmi açıklama yapıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongeresi’nin 28 Haziran – 1 Temmuz 2021 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenleneceğini görmekteyiz.

Hatırlarsanız, daha önceden ertelenen etkinliğin Mart ayı içerisinde düzenlenebileceği iddia edilmişti. Ancak söz konusu etkinliği COVID-19 salgının gidişatından dolayı yeniden ertelediklerini duyuran GSMA, etkinliğin erteleme nedeni de açıkladı. Bu kısımda COVID-19 salgını nedeniyle güvenli bir ortam sağlamaya çalıştıklarını ifade eden şirket, etkinliğin ise bu yüzden ertelendiğini belirtti.

Mobil Dünya Kongresi (MWC) Nedir?

Mobil Dünya Kongresi, akıllı telefonlar ve mobil teknolojiler söz konusu olduğunda akla gelen ilk etkinliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın çeşitli yerlerindeki akıllı telefon üreticilerinin yeni nesil ürünlerini tanıttığı fuarda aynı zamanda yeni teknolojilerde ilk kez kullanıcıların karşısına çıkartılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir