Modüler Akıllı Telefon Fairphone 3+ Tanıtıldı

Sürdürülebilir ürünler yapmaya kendini adamış olan Hollandalı akıllı telefon üreticisi Fairphone en yeni modelini duyurdu. Fairphone 3+, Fairphone 3 üzerine eklediği bazı yenilikler ile öne çıkıyor.

Fairphone 3+ Özellikleri

Yeni model aslında selefi ile oldukça benzer özelliklere sahip. Qualcomm Snapdragon 632 çipsetten gücünü alan ürün 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. 6.65 inç Full HD+ ekran sunan üründe önceki modelde 3.000 mAh olan batarya ise 3.040 mAh olmuş.

Büyük değişiklik ise kamera tarafında. Daha önce 12 MP olan arka kameranın yerini 48 MP sensör alıyor. Ön kamera ise 8 MP yerine 16 MP olmuş durumda. Arka kapak da değişmiş ve sürdürülebilirlik hedeflerine bağlı olarak artık yüzde 40 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik kullanıyor. Önceki modelde ise bu oran yüzde 9’du.

Fairphone’un modüler telefon konsepti üzerine kurulu olduğunun da altını çizelim. Buna uygun olarak halihazırda FairPhone 3 sahibi olanlar, sadece yükseltilmiş parçaları satın alarak yeni modele geçiş yapabilecek. Yani ayrı ayrı satılan arka kamera, ön kamera ve yeni arka kapağı alarak yeni modele geçmek mümkün. 7 Eylül tarihinde gelecek Android 10 güncellemesi sonrasında telefonu açıp yeni bileşenleri takmanın yeterli olacağı ifade ediliyor.

Fairphone 3+ Fiyatı

Yeni cihazın satın almak isteyenlerin 469 euro ödemesi gerekiyor. Zaten FairPhone 3 sahibi olanlarsa arka kamera modülü için 59.95 euro, selfie kamerası için 39.95 euro ve arka kapak için 24.95 euro ödeyecek. Telefon ve modül gönderimleri ise 14 Eylül tarihinde başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir