Microsoft Edge Hazır Parola Üretebilecek

Whatsapp’ta PaylaşTwitter’da PaylaşFacebook’ta PaylaşLinkedin’de Paylaş

Dijital ortamdaki tüm hesaplarınız için farklı ve güçlü şifre bulmak zor olabilir. Bu nedenle birçok kullanıcı yeni şifreler oluşturmak için hazırlanan “parola oluşturucu” araçlarını kullanmaya yöneliyor.

Google, Chrome tarayıcısında bulunan şifre yöneticisine dahil olmak üzere bir şifre yaratıcı kullanıyor. Eğer Chrome’u ana tarayıcınız olarak kullanıyorsanız, yeni bir hesap oluştururken “önerilen şifreyi kullan” gibi bir pencere görmüşsünüzdür.

Techdows’un yeni bir raporuna göre Microsoft da benzer bir özelliği test ediyor ve Edge tarayıcısına dahil etmek üzere. Tarayıcının Canary ve Dev sürümleri, genel kullanıma açılmadan önce genellikle özellikleri test etmek amacıyla kullanılıyor. Yeni özellik ise buraya dahil edilmiş durumda.

Edge Parola Oluşturucu

Windows PC’nizde Microsoft Edge Dev ve Canary’nin en son sürümü yüklüyse, çevrimiçi hesaplarınız için yeni parolalar oluşturmak üzere “Güçlü parolalar öner” adlı yeni özelliği test edebilirsiniz.

Özelliği Edge’de etkinleştirmek için Ayarlar’ın ardından Profiller’e tıklayın ve Parolalar sekmesine gidin. Buradan parola öneri ayarını aktif edin. Edge artık parola alanını tanıdığında otomatik olarak sizin için parolalar üretmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir