Google Telefon Uygulaması, Artık Daha Fazla Cihaz Destekliyor

Google Phone (Telefon) uygulamasının beta sürümü piyasadaki çoğu Android cihaz ile uyumlu hale getirildi. Uygulama bu güncelleme öncesinde Pixel, Android One ve AB’de satılan bazı Xiaomi cihazlarında yüklü olarak geliyordu. Bu yılın başlarında Google, Google Phone uygulamasını Pixel serisi dışında diğer bazı akıllı telefonlarda da kullanılabilir hale getirmişti. Ancak yine de uygulamanın kullanıldığı cihazların sayısı yeterli değildi.

Son çıkan beta sürümüyle beraber Google Phone uygulaması artık OnePlus, Samsung ve hatta Huawei’nin ürettiği akıllı telefonlarda kullanılabilir hale getirildi. Uygulamayı telefona yüklemek için öncelikle uygulamanın beta programına katılım gerekiyor. Katılım sağladıktan sonra uygulamanın beta sürümünü telefonunuza indirebilirsiniz. Ancak uygulama mobil cihazlarda Play Store arama sonuçlarında henüz gözükmediğinden, uygulamayı indirmek için bir web bağlantısı gerekiyor. Ayrıca, uygulamayı yükleyeceğiniz cihazın Android 7.0 Nougat veya daha güncel bir Android sürümüne sahip olması gerekiyor.

Neowin sitesinden aktarılan bilgilere göre bir kullanıcı, beta programına katılarak Samsung Galaxy S20+ cihazına Google Phone uygulamasını kurmayı ve cihazdaki stok Samsung Phone uygulamasının yerine Google Phone uygulamasını varsayılan olarak ayarlamayı başardı. Kullanıcının aktardığı ilk izlenimlere göre Google Phone uygulaması şu anda tüm özellikleriyle beraber herhangi bir sorun olmadan çalışabiliyor.

Uygulama sorunsuz çalışsa da “Arama Filtreleme” ve “Doğrulanmış Aramalar” gibi özelliklerin halen Google’ın Pixel serisine has özellikler olduğunu belirtelim. İlerleyen günlerde bu özelliklerin de tüm cihazlar için uyumlu hale getirilip getirilmeyeceği ise merak konusu.

Google Phone (Telefon) İndir: Google Play

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir