Google, G Suite Müşterileri İçin Yeni Gmail Özelliklerini Duyurdu

Google, kullanıcıların internet sitesinde veya Android cihazlarında Gmail uygulamasından ayrılmadan bazı işlerini yapabilmelerini sağlayabilmek için, yeni hizmetlerini Gmail’e getiriyor. Yeni özellikler ile birlikte Google, kullanıcılara entegre çalışma ortamı sağlıyor. Uygulamanın ana özelliği E-Posta’nın yanına üç yeni özellik eklendi. Sekmeler halinde ulaşabileceğimiz yeni özellikler; sohbet özelliği, grup oluşturma özelliği ve toplantı oluşturma özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Sohbet özelliği, size gelen veya sizin gönderdiğiniz bütün mesajları barındıracak. Ayrıca bu özellik ile diğer kullanıcılara anlık ve doğrudan mesaj gönderilebileceksiniz. Grup oluşturma özelliği, herhangi bir projede beraber çalışacağınız çalışma arkadaşlarınızla bir araya gelerek, grup sohbetine katılma, dosya aktarımı sağlama ve görev dağılımı yapmayı olanaklı kılıyor. Bir diğer yeni özellik olan toplantı özelliği ise çalışma arkadaşlarınızla görüntülü bir şekilde toplantı yapabilmenizi sağlıyor.

Tüm bunların yanında Google, yeni güncellemenin bir parçası olarak, grup görevleri atama yetkisi, e-posta ve sohbet verileri arasında filtreleme seçeneği sunan gelişmiş arama sonuçları, “Rahatsız Etmeyin” modu ve grupları sabitleme gibi birçok yeni özelliği de kullanıcılara sunuyor. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar, Gmail uygulamasında ekipleriyle birlikte bir belgeyi doğrudan düzenleyebilecek.

Google, ilk etapta “Chat Preferred” ayarının etkin olduğu müşteriler için yeni G Suite deneyimini kullanıma sunuyor. Halen deneme sürümünde olan uygulamanın tamamlanması için beklenen süre ise iki hafta olarak belirtilmiş. Planlanan sürede güncellemenin tamamlanması durumunda, yeni güncelleme 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren tüm müşteriler için geçerli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir