Elektrikli Klasik Mustang: Aviar R67

Ford’un yaklaşan yeni ve tamamen elektrikli SUV’si ile ilgili en büyük hatasının, onu yeni model bir Mustang olarak tanıtması olduğu aşikar. Çoğu kişi ile birlikte Aviar Motors’un kurucusu olan Aleksey Rachev’in de aynı görüşte olduğu söylenebilir. Yeni elektrikli araç Aviar R67’nin altyapısı Tesla Model S, iç dizaynı ise Mercedes’e dayansa da daha çok klasik bir Mustang’e benzeyen görünümü bunu kanıtlar nitelikte.

60’ların, genel olarak kendini kanıtlamış güçlü arabalarının hayranı olan Aleksey Rachev ve şirketi 60’ların ruhunu yansıtan modern bir güçlü araba yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ortaya çıkan ilk modellemelere göre bu iş için harika bir başlangıç yaptıklarını söylemek mümkün. Tasarlanan yeni Aviar R67, eski klasik Ford Mustang arabalarını andıran görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Aviar R67, 840 beygir gücü üretebilen iki elektrik motorunu barındıracak. Araç, 100 kWh pil ile yaklaşık 2.2 saniyede 62 mil/saat (yaklaşık 100 km/s) hıza ulaşabilecek. Ayrıca Aviar R67’nin, yine 100 kWh pil ile maksimum 155 mil/saat (yaklaşık 250 km/s) hıza ulaşması bekleniyor. Tesla’nın çift elektrik motorundan güç alan Aviar R67, tam kapasite batarya ile 315 mil (yaklaşık 505 km) menzil değerine de sahip olacak.

Son olarak, Aviar R67’nin henüz çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili bir bilginin bulunmadığını belirtelim. Ancak Mustang tutkunlarının yeni model elektrikli aracı merakla beklediğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir