Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Uzunca süren sızıntıların ardından Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro bugün düzenlenen etkinlikle beraber lanse edildi. Peki, Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro fiyatı ve özellikleri ile kullanıcılar neler sunuyor? Gelin, Asus’un yeni nesil telefonlarının özellikleri ve fiyatına yakından göz atalım.

Asus’un yeni nesil akıllı telefonları bildiğiniz gibi bir süredir sızıntı haberleri ile karşımıza çıkıyordu. Bugün ise düzenlenen lansmanla beraber resmiyet kazanan telefonların açıklanan resmi teknik özelliklerine bakacak olursak, her iki telefonun da özellikle donanımsal olarak aralarında çok ufak farklılıkların olduğunu gözlemlemekteyiz. Zenfone 6’nın halefi olarak duyurulan Zenfone 7 serisinin özellikle geçtiğimiz yıla kıyasla ciddi kamera iyileştirmeleriyle ön plana çıktığını da söyleyebiliriz.

Söz konusu telefonların ekran özelliklerine geldiğimizde ise serinin her iki telefonu da 6.7 inç boyutundaki FullHD+ çözünürlük sunan ve 90Hz yenileme hızına sahip olan Samsung üretimi AMOLED ekranın üzerine kuruluyor.

Arkadan öne dönebilen kamera sayesinde herhangi bir kamera çentiğine de sahip olmayan telefonlar, bu sayede kullanıcılara yüzde 92‘lik bir ekran/gövde oranını da sunuyor. Tam anlamıyla uçtan uca ekran deneyimi sunan telefon, aynı zamanda tam ekran deneyimiyle de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Donanım ve Batarya

Söz konusu cihazların arasındaki en önemli farklılık ise donanım kısmında karşımıza çıkıyor. Bu kısımdaysa Zenfone 7 Snapdragon 865 işlemcisinden güç alırken, Zenfone 7 Pro modelininse kısa bir süre önce tanıtılan Snapragon 865 Plus işlemcisinden gücünü aldığını görmekteyiz.

Bunun dışında Asus, her iki cihazında 8 GB LPDDR5 RAM‘a ve 256 GB‘a kadar UFS 3.1 depolama alanına da sahip olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda her iki telefonda da 30W hızlı şarj destekli 5.000 mAh boyutundaki bataryaya yer veren Asus, bu kısımdaysa kullanıcılara oldukça uzun ömürlü bir akıllı telefon deneyimi vadediyor.

Kamera Özellikleri

Düzenlenen etkinlik sırasında ayrıca söz konusu telefonların kamera özellikleri de detaylandırıldı. Yeni nesil amiral gemisi modellerinde arkadan öne dönebilen bir kamera modülüne yer veren Asus,  her iki telefonda da 64 Megapiksel f/1.8 diyaframa sahip olan bir ana kameraya yer veriyor. Bu ana kamera sensörüne ise sırasıyla 12 MP f/2.2 ultra geniş açı ve 8 MP f/2.4 telefoto kameraları eşlik ediyor.

Serinin Pro modelinde de aynı kamera özelliklerine yer veren Asus, bu kısımdaysa sadece Pro modelin ana kamerasının OIS‘i desteklediğine de özellikle dikkat çekiyor.

Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Fiyatı

Türkiye’de satılması beklenmeyen Asus Zenfone 7 serisinin fiyatları da resmi olarak duyuruldu. Bu doğrultuda Zenfone 7 fiyatı 750 dolar, Zenfone 7 Pro fiyatı ise 950 dolar olarak açıklandı. Fakat bu fiyatların Tayvan pazarına özel olduğunu da belirmekte yarar var.

Asus Zenfone 7 Özellikleri

 • Ekran: 6.7 inç boyutundaki FullHD+ çözünürlük sunan 90 Hz AMOLED ekran
 • İşlemci: Snapdragon 865
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Bellek: 6/8 GB RAM
 • Depolama: 128 Depolama
 • Arka /Ön Kameralar: 64 Megapiksel f/1.8 ana kamera + 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera + 8 Megapiksel 3x telefoto kamera
 • Batarya: 30W hızlı şarj destekli 5.000 mAh boyutunda batarya

Asus Zenfone 7 Pro Özellikleri

 • Ekran: 6.7 inç boyutundaki FullHD+ çözünürlük sunan 90 Hz AMOLED ekran
 • İşlemci: Snapdragon 865 Plus
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Depolama: 128 Depolama
 • Arka /Ön Kameralar: 64 Megapiksel f/1.8 ana kamera + 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera + 8 Megapiksel 3x telefoto kamera +OIS desteği
 • Batarya: 30W hızlı şarj destekli 5.000 mAh boyutunda batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir