16 İnç MacBook Pro’nun Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Bildiğiniz üzere Apple, en son 2019 yılının Kasım ayında 16 inç MacBook Pro modelini yenilemişti. Yenilenen MacBook Pro modeliyle beraber kullanıcılara birçok yeniliği de sunan Apple’ın, söz konusu MacBook Pro modelini 10. nesil Intel işlemcilerle yenileceği ortaya çıktı. Bu doğrultuda paylaşılan raporlarla birlikte merak edilen 16 inç MacBook Pro tanıtım tarihi de ortaya çıktı.

Bir yandan ARM tabanlı modelleri üzerinde çalışmaya devam eden Apple, aynı zamanda halihazırda satışta olan modellerini de güncellemeye devam ediyor. Son olarak kullanıcıların karşısına 2020 model iMac modeliyle beraber çıkan Apple’ın şimdi de 16 inç MacBook Pro’yu 10.nesil Intel Core Comet Lake işlemcilerle yenileceği iddia ediliyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda, söz konusu yenilecek olan modelin tasarım bakımından serinin bir önceki modeliyle birebir aynı olacağını görmekteyiz. İşlemci tarafındaysa 10. nesil Intel işlemcilere ev sahipliği yapacağı ifade edilen modelin, ayrıca ekran kartı tarafındaysa AMD modellerini kullanmaya devam edeceği belirtiliyor.

ARM mimarisine geçişten önceki son Intel işlemcili MacBook modeli olacağı iddia edilen bu modelinse Kasım veya Aralık ayında satışa sunulacağı ileri sürülüyor. Bunun yanı sıra yine aynı kaynak tarafında aktarılan bilgilerde, serinin en tepe modelinin Intel Core-i9-10980HK işlemcisine, 8 GB VRAM‘a ve AMD Radeon Pro 5600M grafik birimine ev sahipliği yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir