Fenerbahçe transferde DUR demeyecek

Barış ŞEHİRLİOĞLU – AJANSSPOR

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen %15’lik sapma ile birlikte 177.573.089 TL’lik harcama limiti Fenerbahçe’de şaşkınlık yarattı. Limit engeline takılan Fenerbahçe transfer harekatına ara vermeyecek.

O isimlerde sorun yok

Sarı-lacivertlilerin anlaşmaya vardığı teknik direktör Erol Bulut, Mert Hakan Yandaş, Filip Novak ve Gökhan Gönül’de sorun bulunmuyor. Bir yandan harcama limiti sorununu çözmek için büyük çaba sarf eden Fenerbahçe diğer yandan da yeni yapılanma çalışmalarına devam edecek.

Limit aça aça gidilecek

Hareketli saatlerin yaşandığı kulüpte limit engelinin aşılması için planlar yapıldı. Planlar arasında yeni sponsorluklar, oyuncu satışı ve bazı futbolcuların yüksek maaş yükünden kurtulmak yer alıyor.

FenerOl kampanyası için taraftarlardan yeniden destek istenmesi de seçenekler arasında bulunuyor. Harcama limitinde Fenerbahçe, TFF’nin düzeltmeye gitmesini bekliyor. Düzeltme yapılmaması halinde sarı lacivertliler limiti aça aça gidecek. Açılma sağlandıkça yeni transferler tek tek açıklanmaya başlanacak.

Gecikme yaşanacak

Şu anda transfer duyurulsa bile TFF tarafından lisans alamayacaklarından dolayı antrenmanlara bile katılamaları mümkün değil. Anlaşma sağlanan yeni transfeler 10 Ağustos’ta 2020-2021 sezonu hazırlıklarına yetiştirilmesi düşünülüyordu. Ancak ortaya çıkan bu olumsuz gelişme sonrasında gecikme yaşanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir