Facebook hesap silme nasıl yapılır? Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezlerinden olsa da, çok fazla kullanılmasının insanlarda dikkat bozukluğundan mutsuzluğa kadar birçok soruna neden olduğu kanıtlandı. Bu kapsamda sosyal medyaya veda etmek isteyenler Facebook hesap silme nasıl yapılır? sorusunun cevabını veriyoruz. İşte Facebook hesabını kalıcı olarak silme işleminin detayları ve 2020 güncel Facebook hesap silme linki!

Önemli uyarı: Facebook silme işlemi hesabınızın geri dönüşü olmayan bir şekilde kapatılmasına, tüm arkadaş listenizin ve paylaşımlarınızın kaybolmasına neden olacak. Eğer hesabı silmek yerine geçiçi olarak kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıklayarak Facebook dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesinde bilmeniz gerekenler!

1 – Facebook hesabımız ile çeşitli sayfaları ve grupları takip ediyor / yönetiyoruz. Bu kapsamda size ait sayfa / gruplar varsa ve bunların tek yöneticisi sizseniz, hesabınızı sildiğinde bunlarda silinecektir. Silinmesinin önüne geçmek için bu Facebook sayfa ve gruplarına başka birini yönetici olarak ekleyebilirsiniz.

2 – Profiliniz, fotoğraflarınız, gönderileriniz, videolarınız yani bugüne kadar paylaştığınız her şey kalıcı olarak silinecek. Bu nedenle Facebook hesap silme işlemi öncesinde iki kere düşünün, işlemi gerçekleştirip pişman olduysanız sayfanın alt kısmında hesap silme işlemini nasıl iptal edebileceğinizi anlattık.

3 – Hesabınızı sildiğinizde “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğini kullanarak kayıt olduğunuz oyun, uygulama ve internet sitelerini kullanamayacaksınız. Bu kapsamda mağduriyet yaşamamak için uygulamaları hesabınızdan kaldırmanızı, aynı zamanda Facebook ile Giriş Yap seçeneğini kullandığınız hesapları e-posta ve şifre ile giriş yapacak şekilde değiştirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Aynı zamanda Facebook ile Giriş Yap seçeneğini kullanmanız hesap silme işleminin iptal edilmesine neden olacaktır. Zira hesabınızda 30 gün boyunca herhangi bir aktiflik olmaması gerekiyor. Uygulamaları kaldırmak için;

Buraya tıklayarak Uygulamalar ve İnternet Siteleri sayfasına ulaşıyoruz. Burada Aktif sekmesi altında yer alan uygulamaların sağ tarafındaki kutucuğu işaretledikten sonra üst kısımda yer alan “Kaldır” seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook hesap silme nasıl yapılır? – Facebook silme linki 2020

Tüm uyarıları okudunuz ve Facebook ile Giriş Yap konusunda mağduriyet yaşamayacak şekilde önleminizi aldınız, Facebook hesabınızı silmek istediğinize eminsiniz! Gelin, o zaman bu işlemi 1 dakikadan kısa bir sürede tamamlayalım.

1 – Google Chrome, Firefox veya Edge bir internet tarayıcısı ile “facebook.com” adresinden hesabınıza giriş yapın.

2 – Hesabınızı silmek için seçenekler arasında zaman kaybetmemek için yapmanız gereken aşağıdaki Facebook hesap silme linki ile ilgili sayfaya ulaşmanız.

Facebook silme linki 2020: https://www.facebook.com/help/delete_account

3 – Açılan sayfada yukarıda sizlerle paylaştığımız uyarıların benzerini göreceksiniz. Bu bölümde yer alan “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

4 – Facebook hesap silme işlemini tamamlamak için tek yapmanız gereken şifrenizi girmek. Şifrenizi girerek hesabın size ait olduğunu doğruladığınızda, hesabınızdan çıkış yapılacak ve artık Facebook’ta görünmeyeceksiniz.

Facebook silme işlemi iptal edilebilir mi?

Facebook hesabınızı sildiniz, ama pişman mı oldunuz? Bu işlem Facebook hesabını kalıcı olarak silme olarak adlandırılmış olsa da, sosyal medya platformu kullanıcıların bu durumu yaşayabileceğini göz önünde bulundurarak hesabı hemen yok etmiyor, yani geri döndürme şansınız bulunuyor. Burada en önemli kriter Facebook silme işleminin üzerinden 30 günden fazla süre geçmemesi. Yani hesabınızı sildikten sonra 1 ay içerisinde işlemi iptal etmeniz mümkün.

1 ay geçtikten sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz silindiği için geri döndürme şansınız bulunmuyor. Verilerinizin Facebook sunucularından tamamen silinmesi ise 90 günü bulabiliyor. Bunun nedeni afet, yazılım hatası veya diğer veri kaybı durumlar için bulunan yedek depolama alanlarının bulunması. Tabi bu süreç sizden bağımsız ilerliyor ve sizin için 30 günden sonra geri dönüş yok.

Facebook hesap silme işlemini iptal etmek için;

1 – Hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yapın.
2 – Silme İşlemini İptal Et seçeneğine tıklayın.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme rehberimizi beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir