Altın son 4 ayın en düşük seviyesinde

Altın, aşı gelişmeleri ve Joe Biden’a görev devrinin resmi olarak başlaması sonrasında son dört ayın en düşük seviyesinde seyrediyor.

Genel Servis İdaresi, pazartesi günü Joe Biden’ı başkanlık seçimlerinin galibi olarak tanıdı ve Donald Trump kendi birimleri ve departmanlarına işbirliği yapmaları çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynakların aktardıklarına göre, Biden Hazine Bakanı olarak eski Fed Başkanı Janet Yellen’ı atamayı düşünüyor.

Altın fiyatları, Ağustos’ta ralli yaparak rekor seviyeye ulaştıktan sonra aşı gelişmeleri ve altına dayalı Borsa yatırım fonlarından çıkışlarla birlikte geriledi.

GoldSilver Central Yönetici Direktörü Brian Lan, “AstraZeneca-Oxford aşısına dair haberlerle birlikte birçok yatırımcı altın satıp riskli varlıklara yöneldi. Faiz oranları göz önüne alındığında uzun vadede altının yükselmek için hala şansı var.” dedi.

Spot altın yüzde 0.9 civarında düşerek, haziran ayından bu yana en düşük seviye olan, ons başına 1.821,82 dolara kadar geriledikten sonra Singapur saatiyle 11:55’te 1.825,82 dolardan işlem gördü.

Gümüş yüzde 0.8 düşerken platinum yüzde 0.6 yükseldi. Bloomberg Dolar Spot Endeksiyse yüzde 0.1 geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir